Rozhovor s naším investorem Radkem Bejblem

Do speciálního nemovitostního fondu Realita investuje i bývalý fotbalový obránce a záložník, vicemistr Evropy na EURU 1996 Radek Bejbl. Zeptali jsme se ho, jak se mu dnes daří a jak vzpomíná na svou hráčskou kariéru.

 

V posledních měsících jste zřejmě měl, jako mnoho ostatních, více volného času. Jak jste prožil období pandemie?

Jako trenéra fotbalové reprezentace mládeže do 17 let mě epidemie zasáhla negativně. Loni v září jsme v této kategorii postoupili ze skupiny s domácím Finskem do druhé fáze kvalifikace na EURO. Ta se měla hrát letos na konci března ve Skotsku, za účasti Skotska, Irska, Slovenska a České republiky. Bohužel z důvodu pandemie byla zrušena, stejně jako závěrečný turnaj EURO U17 2020, který se měl hrát na přelomu května a června v Estonsku. Takže příprava týmu na vrchol v kategorii U17, která trvala téměř 2 roky, přišla vniveč. To, že jsem měl více volna, se pozitivně odrazilo v mém osobním životě. Měl jsem dostatek času na různé předělávky a opravy na terase a zahradě našeho rodinného domu. Ovšem nejdůležitější je, že jsme já i moje rodina zdraví.

 

Jste vicemistr Evropy z roku 1996, mistr Česka z let 1995 a 1996 a dvojnásobný finalista španělského poháru Copa del Rey z let 1999 a 2000. V roce 2008 jste ukončil hráčskou kariéru. Jak vzpomínáte na dobu Vaší fotbalové kariéry a co Vás tato zkušenost naučila?

Moje sportovní kariéra byla báječná zkušenost. Sportoval jsem od mala. Fotbal jsem hrál organizovaně od svých 10 let a jako profesionál od svých 18 let. Jako malý kluk si vzpomínám na tu vášeň, se kterou jsem proháněl se svými kamarády balon po různých hřištích na množství branek, soubojů, střel a parádních zákroků brankářů. Ale asi to nejzajímavější bylo, že jsme se v té době mohli spolehnout na pomoc ostatních v týmu. To byla asi ta nejcennější zkušenost z mládí ve fotbale. Později, jako profesionál, jsem samozřejmě velmi ocenil svobodu a možnost dělat svoji práci i v různých zemích Evropy. To mi přineslo zkušenosti s jinou kulturou, životním stylem a v neposlední řadě možnost si v přirozeném prostředí osvojit cizí jazyky.

 

Jako člen týmu Real TOP Praha, což je fotbalový tým složený z osobností kulturního a sportovního života, se účastníte charitativních zápasů a akcí. Jak zde úročíte své zkušenosti?

V utkáních týmu Real TOP Praha, kterých se už několik let účastním, jde především o zábavu a dobrou věc. Každé utkání (akce), má charitativní podtext a my, členové týmu, hrajeme samozřejmě bez nároků na odměnu.

 

V září 2010 v době, kdy jste trénoval přípravku Viktorie Žižkov, jste v jednom rozhovoru řekl? „V tom je právě hlavní smysl. Přímo na hřišti můžeme mladým reprezentantům předat své zkušenosti a poradit jim, co by měli dělat.“ Jaké zkušenosti můžete předat budoucím investorům? Jak by měli správně zhodnocovat své úspory?

Poradil bych jim, aby se sami vzdělávali v oblasti finanční gramotnosti. Když chtějí s tím, jak investovat, od někoho poradit, tak aby si ty odborníky vybrali na základě doporučení od lidí, kterým důvěřují. Myslím také, že je rozumné investice diverzifikovat. Nespoléhat se jen na jednu banku, investiční společnost, jeden produkt. 

 

Proč jste se rozhodl investovat právě do nemovitostního fondu Realita investiční společnosti TESLA?

Investovat do nemovitostí mi dává smysl. Nemovitosti dlouhodobě neztrácejí hodnotu, ba naopak. Pro investice do fondu Realita, jsem se rozhodl na základě dlouhodobých dobrých zkušeností a osobního vztahu s panem Martinem Folprechtem z investiční společnosti TESLA. Přesvědčil mě i fakt, že se jedná o českou společnost a že nemovitosti fondu Realita jsou všechny v České republice.

 

Kam v letošním roce vyrazíte na dovolenou? Můžete našim klientům doporučit dvě Vaše oblíbená místa v České republice?

Myslím, že to bude kombinace nějaké lokality v Čechách a na Moravě (Beskydy, Jeseníky). Loni v létě jsme prožili několik dní na Šumavě (okolí Lipna a Železné Rudy) a v Bavorsku (Tegernsee). Mohu to vřele doporučit, obzvlášť pro milovníky cykloturistiky a vodních sportů. Pokud by to situace letos v létě dovolila, tak bychom rádi vyjeli i na Slovensko a do Rakouska.