JAK NEJLÉPE ZHODNOTIT ÚSPORY?

„Peníze snáze odcházejí, než přicházejí“

Jan Amos Komenský

 

Podle lednového průzkumu Ministerstva Financí ČR si 64 % domácností tvoří finanční rezervu. To je o 33 % více než v roce 2010. A podle aktuálního měření Českého statistického úřadu spoříme nejvíce v historii samostatného Česka. Ovšem nejčastěji své peníze necháváme „vydělávat“ na spořicích účtech. 58 % z nás (nejvíce seniorů) dokonce spoří v hotovosti.

Oproti tomu 72 % všech oslovených ví, že díky inflaci jejich peníze na bankovních účtech ztrácejí na hodnotě. Češi jsou tedy spořivější a finančně gramotnější, než tomu bylo v minulých letech. Tak proč i přesto, že vědí, jak inflace požírá jejich úspory, nezvolí vhodnější způsob, jak zhodnotit peníze?

 

Každý má o své peníze strach. Aby o ně nepřišel. Na finančním trhu však existuje nabídka produktů regulovaných Českou národní bankou, kde vaše úspory zhodnotíte lépe a s minimálním rizikem. Stačí jen zaměnit slovo „spořit“ za slovo „investovat“. Proto, abyste mohli investovat, nemusíte mít miliony, univerzitní vzdělání, ani nervy nadranc. Stačí investovat konzervativně. Nehledat velké výnosy a zároveň velká rizika. Protože to jde ruku v ruce. Nejvhodnější alternativou je investování do nemovitostních fondů. V nemovitostním fondu Realita investujete do českých nemovitostí. Do reálných aktiv, které jsou po staletí uchovatelem hodnot a jejich hodnota stále stoupá.

 

Co je to konzervativní investování?

 

Jak vaše peníze zhodnotíte v nemovitostním fondu Realita?

 

Peníze vám pak budou snadno i přicházet. A bez zbytečných poplatků.

 

Zdroj: https://financnigramotnost.mfcr.cz/cs/pro-odborniky/mereni-urovne-financni-gramotnosti/2020/vysledky-mereni-financni-gramotnosti-20-3286