Požírá inflace Vaše úspory?

Jak pandemie ovlivnila příjmy Čechů? Pokles svých příjmů zaznamenal každý třetí Čech. Oproti tomu mnoho lidem zbývá. Neutrácejí tolik za dovolené či za své koníčky. Tak či tak, lidé více šetří. Na bankovních účtech je nyní nejvíce peněz od sametové revoluce.

 

Jak si Vaše peníze v bankách žijí? A jak je možné je investovat do nemovitostí, když nemáte dost peněz na tu svou?

 

Peníze na spořicích účtech jsou úročené díky poskytnutým úvěrům bankou.

Vy máte v bance peníze a ona ty Vaše peníze půjčuje jiným lidem. Aby na nich vydělala a měla na úroky pro Vás. Čím více peněz Češi v bankách mají, tím nižší jsou úroky úvěrů a úroky na spořicích účtech. Spořicí účet s úrokem 0,2 % ročně tak Vaše peníze znehodnocuje. Při roční inflaci 3 % může mít Vaše tisícovka vložená na spořicí účet v lednu 2021 za rok o 30 Kč nižší hodnotu. Nakoupíte za ni méně.

Úroky v bankách v dohledné době neporostou, právě díky velkému objemu peněz, který v bankách je.

Nemovitostní fond zhodnocuje vložené peníze díky nemovitostnímu portfoliu.

Nemovitostní fond nakoupí nemovitosti, pronajímá je a Vám podle výše investice vyplácí výnosy. Čím více peněz Češi v nemovitostním fondu mají, tím více nemovitostí může fond nakoupit a tím vyšší může být i výnos pro Vás. Realitní účet s ročním výnosem až 3,5 % ročně a bez vstupních poplatků tak vyzraje na inflaci. Vaše tisícovka vložená do nemovitostního fondu v lednu 2021 může mít při inflaci 3 % za rok o 5 Kč vyšší hodnotu. Nakoupíte za ni více.

Je to konzervativní a hmatatelná investice, která dlouhodobě chrání před inflací a zároveň vykazuje velmi stabilní výnosy.

Průměrná roční míra inflace za rok 2020 byla 3,2 %.